• Vieme ako na to
    • Človek nemiluje deti, pretože sú to deti, ale zamiluje si ich skrze náklonnosť, ktorá vzniká pri ich výchove.

18. 4. 2024

18. apríla 2024 sa na celom Slovensku konala zbierka Deň narcisov, do ktorej sa zapojila aj naša škola. Členovia školského parlamentu zo 6. - 9. ročníka, Laura Dobisová, Bianka Breyerová, Frederik Fülöp a Matej Kovalíček, si vyskúšali prácu dobrovoľníkov a v uliciach Demandíc oslovovali ľudí, aby vyzbierali peniaze na pomoc ľuďom, ktorí trpia rakovinou. Určite to bola zaujímavá skúsenosť, vďaka ktorej pošleme Lige proti rakovine 240 Eur.

• Kvetinový deň

18. 4. 2024

Na dnešný veselý aprílový štvrtok sme sa inšpirovali práve Dňom narcisov. Takže sme mali oblečené niečo kvietkované a k tomu nás zdobil aj malý žltý kvietok. Dievčatá skrášlovali rôzne sukničky, venčeky, čelenky, náhrdelníky a náramky. Chlapci to mali trošku ťažšie a siahli po tričkách a mikinách s kvetmi. Tvorivá maminka dotvorila prváčikovi mikinu s umelými kvetmi. Budúci týždeň nás čaká posledná výzva, a to Zvieratkový deň.

• Predškoláci v knižnici

18. 4. 2024

Vo vývine dieťaťa má kniha významné výchovné poslanie. Čítanie príbehov a rozprávok podporuje detskú predstavivosť s pomáha deťom chápať okolitý svet. Hoci si dnes detské knihy môžeme ľahko kúpiť v ktoromkoľvek kníhkupectve, návšteva knižnice má pre deti jedinečné čaro. Zažili ho aj predškoláci, ktorí navštívili Tekovskú knižnicu v Leviciach. Pani knihovníčka deti privítala, zoznámila ich s priestormi knižnice a vysvetlila im, aké sú pravidlá pri požičiavaní kníh. V detskom oddelení si deti ľubovoľne vyberali a listovali v rozprávkových knihách, leporelách a encyklopédiách. Z knižnice odchádzali spokojné, veselé, s novými zážitkami.

• Interaktívna beseda v spolupráci s CPaP Levice

17. 4. 2024

Žiaci prvého až piateho ročníka dnes absolvovali interaktívnu besedu so sociálnou pedagogičkou z CPPaP v Leviciach. V prvom až štvrtom ročníku bola preventívno-výchovná aktivita s názvom SPOZNAJ SVOJE EMÓCIE zameraná na poznanie a identifikáciu emócií. Žiaci piateho ročníka absolvovali preventívno-výchovnú aktivitu s názvom VŠETCI SME KAMARÁTMI, ktorá bola zameraná na vzájomnú komunikáciu a kooperáciu žiakov.

• Biblická olympiáda - okresné kolo

16. 4. 2024

Dňa 16. 4. sa konalo okresné kolo Biblickej olympiády. Našu školu reprezentovalo družstvo v zložení: Katarína Kajasová, Bianka Breyerová a Samuel Novák. V celkovom hodnotení sa umiestnili na 12. mieste. Veľké poďakovanie patrí nášmu pánovi farárovi Mgr. Mariánovi Juhaniakovi za sprevádzanie našich žiakov na súťaži, ako aj za pozvanie do McDonald's. Gratulujeme.

Piatok 19. 4. 2024