Dňa 17. 11. 2025 sa v našej škole konal „retro deň“, ktorý mal priniesť atmosféru minulých desaťročí. Na vyučovaní si žiaci vyskúšali ako to bolo v škole pred rokmi. Pani učiteľky priniesli staršie pomôcky, odložili počítače a interaktívne tabule, a tak sme sa učili ako v minulosti. Používala sa stará kriedová tabuľa, magnetické sadrové figúrky, obrazy a fotografie spisovateľov, ktorým žiaci napísali fiktívne listy, umelé modely chemických prvkov, kartičky, retro telefóny a hračky, čím sa vytvorila atmosféra dávnych školských čias. Priblížili sme si aj tému slobody, keď deviataci na hodinách slovenského jazyka vytvorili plagát. Mnohí žiaci si pripravili oblečenie inšpirované starými trendmi – objavili sa široké nohavice, farebné košele, šušťáky či rôzne doplnky, ktoré kedysi patrili ku každodennému životu. Iní sa na výzvu školského parlamentu obliekli do pohodlia a prišli v pyžamách, županoch či inom domácom oblečení. Spolu to vytvorilo pestrú kombináciu štýlov, ktorá ukázala kreativitu a záujem žiakov. Zástupcovia školského parlamentu s pomocou vyučujúcich vytvorili dve poroty, ktoré vybrali najlepšie outfity. Poukážku v hodnote 4 € na voľný nákup do školského automatu získali Matúš T. (1.A), Juraj B. (3.A), Sebastián P. (4.A), Adam K. (5.A), Matias K. (6.A), Maxim K. (8.A).
Retro deň oblečený aj do pohodlia nakoniec priniesol zaujímavý zážitok odlišný od bežnej výučby a pre mnohých bol príjemnou zmenou v každodennom školskom rytme.