Novinky

        • Výlet do Piešťan
          • Výlet do Piešťan

          • Dňa 22.6.2026 sme sa zúčastnili školského výletu do Piešťan. Našou prvou zastávkou bol EkoPark, kde sme mali možnosť vidieť množstvo zaujímavých zvierat z rôznych kútov sveta. Medzi nimi boli napríklad zebry, surikaty, lemury, plameniaky, tapír, tučniaky, lamy, kozičky či papagáje. EkoPark je kontaktná ZOO, preto sme niektoré zvieratá mohli pohladkať a nakŕmiť, čo bol pre nás nezabudnuteľný zážitok. V areáli sa nachádza viac ako 100 druhov zvierat a mnohé z nich sme mohli pozorovať z bezprostrednej blízkosti.

            Veľkú radosť nám urobilo aj detské ihrisko, kde sme sa vyšantili a užili si spoločný čas s kamarátmi.

            Po prehliadke EkoParku sme sa presunuli do nákupného centra Aupark, kde sme mali rozchod na drobné nákupy a občerstvenie. Každý si našiel niečo, čo ho potešilo.

            Domov sme sa vrátili šťastní, plní nových zážitkov a síce unavení, ale veľmi spokojní. Na tento výlet budeme ešte dlho spomínať.

        • Zábavné dopoludnie
          • Zábavné dopoludnie

          • Pre žiakov, ktorí sa nezúčastnili koncoročného výletu, bolo pripravené zábavné dopoludnie plné súťaží, hier a rôznorodých aktivít. Počas celého dopoludnia si mohli vyskúšať športové disciplíny, logické úlohy aj tvorivé činnosti, pri ktorých preukázali svoju šikovnosť, kreativitu a tímového ducha. Nechýbali veselé súťaže, zaujímavé výzvy ani chvíle plné smiechu a dobrej nálady. Všetci sa aktívne zapájali, navzájom sa povzbudzovali a spoločne vytvorili príjemnú atmosféru. Dopoludnie sa nieslo v duchu priateľstva, spolupráce a radosti. Aj títo žiaci si tak odniesli množstvo pekných zážitkov a spomienok, ktoré im spríjemnili záver školského roka.

        • Spoločne pri Svätojánskej vatre
          • Spoločne pri Svätojánskej vatre

          • Včera sa žiaci 1. – 4. ročníka spolu s deťmi z materskej školy zúčastnili krásneho podujatia Svätojánska vatra, ktoré zorganizoval Dobrovoľný hasičský zbor Demandice. Svojím vystúpením potešili všetkých prítomných a prispeli k príjemnej atmosfére plnej tradícií, spevu, radosti a spoločných zážitkov. Za svoj program si vyslúžili veľký potlesk a ako poďakovanie dostali sladkú odmenu, ktorá im vyčarila úsmev na tvári.

            Ďakujeme organizátorom za pozvanie a za krásne podujatie, ktoré opäť spojilo deti, rodičov, školu, škôlku i celú obec. Veríme, že na tento príjemný letný večer budú všetci dlho spomínať.

        • ŠKD praje úžasný Deň otcov!
          • ŠKD praje úžasný Deň otcov!

          • Milý otecko, dnes je Tvoj deň,
            ďakujem Ti za každý úsmev i sen.
            Za silu, čo dávaš, keď treba ísť ďalej,
            za lásku a oporu v chvíli malej i veľkej.

             

            Prajem Ti zdravie, šťastie a veľa radosti,
            nech Ťa sprevádzajú len pekné starosti.
            Ďakujem, že si tu vždy pre mňa bol,
            si ten najlepší otecko pod slnkom. ❤️

        • Hudba, hity a dôležité posolstvo: Výchovný koncert „Doba závislá“
          • Hudba, hity a dôležité posolstvo: Výchovný koncert „Doba závislá“

          • Pri príležitosti Medzinárodného dňa hudby, ktorý oslavujeme 21. júna, sme pre našich žiakov pripravili výnimočné dopoludnie. Do školy k nám zavítali hudobníci s programom „Doba závislá“. Tento výchovný koncert však nebol len o spievaní – niesol v sebe silný a veľmi aktuálny odkaz. Atmosféra bola plná energie, no medzi jednotlivými pesničkami nastal čas na vážnejšie, no nesmierne dôležité témy. Umelci s našimi žiakmi hovorili otvorene a priamo o nástrahách, ktoré na nich v dnešnej dobe číhajú na každom kroku. Dnešný hudobno-vzdelávací program originálnym spôsobom spojil umenie s prevenciou a vzdelávaním.

            Ďakujeme hudobníkom za skvelý zážitok a za to, že našim žiakom nastavili zrkadlo modernej doby tou najlepšou možnou formou – cez hudbu. Veríme, že si z tohto dňa odniesli nielen skvelú náladu, ale aj podnety na zamyslenie.

        • Návšteva kostola na hodine NBV
          • Návšteva kostola na hodine NBV

          • Žiaci 1. až 4. ročníka sa vybrali počas hodiny náboženskej výchovy na vychádzku do farského kostola. Oboznámili sa s jeho vnútorným usporiadaním, významom jednotlivých častí a dozvedeli sa zaujímavosti o živote vo farskom spoločenstve. V príjemnej atmosfére si prehĺbili svoje vedomosti získané na hodinách NBV. Návšteva bola pre žiakov zaujímavým a poučným zážitkom.

        • Skvelý úspech vo Veľkej mliečnej súťaži!
          • Skvelý úspech vo Veľkej mliečnej súťaži!

          • S radosťou sa chceme podeliť o skvelú novinku! Naša škola sa už druhý rok zapojila do Veľkej mliečnej súťaže od Tami a aj tentoraz sa na nás usmialo šťastie.

            Naša šikovná žiačka Laura Dobisová z 8.A triedy v súťaži zabodovala a získala krásnu cenu – štýlové bezdrôtové slúchadlá! 🎧 Výhre sa veľmi tešíme a veríme, že jej urobí veľkú radosť nielen pri počúvaní obľúbenej hudby.

            Výherkyni srdečne blahoželáme, ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy a všetkým ostatným žiakom prajeme veľa chuti do ďalších súťaží! 🎉

        • Piknik v ŠKD
          • Piknik v ŠKD

          • Dnes sme v ŠKD prežili krásne popoludnie na pikniku vonku pod stromom. Deti si pochutnali na občerstvení a osviežili sa domácimi limonádami, ktoré si samy pripravili. Nechýbali ani obľúbené spoločenské hry, pri ktorých sa všetci dobre zabavili. V horúcom počasí potešili deti aj chutné nanuky. O veselú atmosféru sa postarala hudba, pri ktorej si deti s radosťou zatancovali.

            Spoločne sme si užili príjemný čas plný smiechu, pohybu a dobrej nálady.

        • Ukážka výcviku psov v MŠ   
          • Ukážka výcviku psov v MŠ  

          • V našej materskej škole sme privítali milých štvornohých návštevníkov. Deti sa  dozvedeli veľa zaujímavostí o starostlivosti o psíkov, ich výcviku a bezpečnom správaní sa v ich blízkosti. Psíky predviedli svoje schopnosti a poslušnosť, čo deti sledovali s veľkým nadšením. Mali možnosť pohladkať  ich a naučiť sa, ako bezpečne pristupovať k zvieratám.

            Pani Kosikovej a jej kolegom ďakujeme za krásny zážitok, ktorý deťom priniesol nielen radosť, ale aj nové poznatky. 

        • Človek a príroda - cesta za poznaním
          • Človek a príroda - cesta za poznaním

          • Žiaci 1. A sa na predmete Človek a príroda učia v súlade s princípmi nového kurikula, ktoré podporuje aktívne učenie, samostatné objavovanie a rozvoj kritického myslenia. Prostredníctvom bádania, pozorovania a tvorivých aktivít objavovali svet rastlín a prírody okolo seba. Svoje poznatky spracovali do krásnych lapbookov o rastlinách, ktoré si sami vytvorili.

            Počas vyučovania často využívali aj pobyt vonku, kde pozorovali prírodu priamo v jej prirodzenom prostredí. Nechýbali ani zaujímavé pokusy a experimenty, vďaka ktorým si nové vedomosti overovali vlastnou skúsenosťou. Takéto vyučovanie podporuje rozvoj prírodovednej gramotnosti, komunikačných zručností, spolupráce, tvorivosti a zodpovednosti za vlastné učenie. Žiaci sa tak stávajú aktívnymi objaviteľmi sveta okolo seba a učia sa prepájať získané poznatky s každodenným životom.

        • Zber papiera v ZŠ Demandice
          • Zber papiera v ZŠ Demandice

          • Naša škola opäť ožila obľúbenou ekologickou tradíciou – úspešným zberom papiera, do ktorého žiaci vložili obrovské množstvo energie. Cieľom tejto aktivity bolo podporiť ochranu životného prostredia, recykláciu a zodpovedný prístup k prírode. Počas zberu prinášali žiaci starý papier, noviny aj časopisy. V deň odvozu sa žiaci aktívne zapojili do nakladania papiera na zberné vozidlo. Spoločne pomáhali prenášať zviazaný papier a pod dohľadom pedagógov ho nakladali na auto. Vďaka spoločnému úsiliu sa podarilo vyzbierať neskutočné množstvo papiera, ktoré bude ďalej recyklované. Práve preto bol samotný odvoz realizovaný počas dvoch dní, keďže sa to nepodarilo odviezť na jedenkrát. Ďakujeme všetkým žiakom za ich pomoc a podporu. Veríme, že aj takýmito aktivitami prispievame k ochrane životného prostredia a učíme deti dôležitosti ekologického správania.

            V najbližších dňoch sa uskutoční aj slávnostné vyhodnotenie zberu papiera, na ktorom budú ocenení najúspešnejší jednotlivci. Dozvieme sa, kto sa stal naším „Eko-hrdinom“. Pre najlepších zberačov sú pripravené zaujímavé odmeny ako poďakovanie za ich usilovnosť, aktivitu a prínos k ochrane životného prostredia.

            Ďakujeme všetkým, ktorí sa do zberu papiera zapojili! 🌱📚♻️

        • CYKLODEŇ v MŠ   
          • CYKLODEŇ v MŠ  

          • Vo štvrtok popoludní sa v našej materskej škole konal „Cyklodeň“, počas ktorého si deti v doprovode svojich rodičov precvičili  svoje cyklistické zručnosti. Užili si pohyb na bicykloch, kolobežkách i odrážadlách.   Na úspešnom priebehu podujatia sa podieľali aj miestni hasiči, za čo im patrí veľká vďaka. Zabezpečili bezpečný pohyb účastníkov na trase a pomohli vytvoriť podmienky na  športovanie. Veľké poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí prispeli prípravou chutného guláša a bohatého občerstvenia, čím vytvorili príjemnú atmosféru pre deti aj dospelých. Vďaka ich ochote, spolupráci a podpore sa podarilo zorganizovať krásne komunitné stretnutie, ktoré spojilo deti, rodičov, zamestnancov materskej školy aj členov hasičského zboru. Cyklodeň bol plný pohybu, zábavy a spoločných zážitkov.  Túto akciu spestril aj dobrý skutok rodiny Kosikovej, ktorá v rámci športového popoludnia darovala detský bicykel. Obdarované dieťa malo z darčeka veľkú radosť a my všetci sme sa tešili z dobrého úmyslu.

            Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii tohto vydareného podujatia.

        • Darovali sme to najvzácnejšie – kvapku ľudskosti ❤️
          • Darovali sme to najvzácnejšie – kvapku ľudskosti ❤️

          • Dnešný deň sa na našej škole niesol v znamení solidarity, odvahy a nezištnej pomoci. V spolupráci s Národnou transfúznou službou (NTS) Nitra sme zorganizovali mobilný odber krvi, ktorý úspešne napísal už svoj 4. ročník.

            Sme nesmierne hrdí, že táto krásna tradícia na našej škole pokračuje a stretáva sa s takým veľkým záujmom. Na dnešnom odbere sme privítali krásnych 26 darcov, ktorí sa rozhodli bez váhania podeliť o to najcennejšie, čo máme – o vlastnú krv, ktorá zachraňuje ľudské životy.

            Obrovské ĎAKUJEME patrí:

            • Všetkým odvážnym darcom (zamestnancom, rodičom a priateľom školy) za ich ochotu, veľké srdce a ľudskosť.

            • Tímu z NTS Nitra za ich tradične skvelú spoluprácu, vysoko profesionálny a milý prístup, vďaka ktorému celá akcia prebehla v príjemnej a bezstarostnej atmosfére.

            Teší nás, že naša škola nežije len vzdelávaním, ale aj skutkami, ktoré majú skutočný zmysel a pomáhajú tam, kde je to najviac potrebné. Ďakujeme, že spolu s nami tvoríte túto dôležitú tradíciu!

        • Cesta za zážitkami: Bruggy - Londýn 4. deň
          • Cesta za zážitkami: Bruggy - Londýn 4. deň

          • Posledný deň nášho výletu v Londýne sme sa zobudili do daždivého rána, ktoré nám trochu zmenilo pôvodné plány, ale prinieslo čaro nechceného. Ráno sme sa plavili loďou po Temži popod Tower Bridge k London Bridge. Aby sme zostali v suchu, navštívili sme Borough market, kde sme ochutnali tradičný anglický pokrm "fish and chips". Poobede naša cesta viedla na Oxford Street, kde sme minuli posledné libry a prešli sme sa k ikonickému Piccadilly Circus. Zažili sme aj londýnske metro v najväčšej špičke a tlačili sme sa v ňom ako sardinky. Spokojný a plný nových zážitkov sa vraciame domov na Slovensko.

        • Cesta za zážitkami: Bruggy - Londýn 3. deň
          • Cesta za zážitkami: Bruggy - Londýn 3. deň

          • Tretí deň nášho dobrodružného výletu začal veľmi skoro na severe Francúzska, keď sme sa po dobrých raňajkách v hoteli preplavili trajektom cez Lamanšský prieliv z Calais do Doveru. V Londýne sme najprv zastavili v časti Greenwich, potom naše kroky smerovali do múzea voskových figurín Madame Tussauds. Nakoniec nás čakala ešte okružná prehliadka mesta. Videli sme London Eye, sídlo parlamentu vo Westminster Palace, Westminster Abbey, Big Ben, Trafalgar Square, White Hall a Buckingham Palace. Unavení po náročnom dni smerujeme do hotela, kde nás čaká zaslúžený odpočinok. Tešíme sa, čo nám prinesie nový a zároveň posledný deň v Londýne.

        • Nový prírastok v MŠ
          • Nový prírastok v MŠ

          • Naša stará, verná a rokmi „opotrebovaná“ húsenica už musela odísť na zaslúžený odpočinok. Aby však našim deťom nebolo smutno, na jej mieste zaparkovala úžasná novinka – vláčik L-Denáčik! Tento nový herný prvok prinesie deťom nielen veľa zábavy, ale spĺňa aj tie najvyššie štandardy moderného ihriska. Výrobky L-DEN Slovakia spĺňajú všetky požiadavky normy ISO 117 a sú certifikované v súlade s platnými normami.

            Zábavná lokomotíva je vybavená parádnym prielezným kotlom, ktorý preverí obratnosť malých výmyselníkov a naštartuje ich fantáziu. Pohodlné vagóniky sú osadené lavičkami, takže vláčik poslúži nielen na hru, ale aj na príjemné posedenie.

            Pevne veríme, že nový vláčik prinesie našim deťom veľa radosti a stane sa novým obľúbeným miestom na hranie i oddych.