Novinky

        • Organizácia posledného školského dňa!
          • Organizácia posledného školského dňa!

          • Vážení rodičia a milí žiaci,

            chcela by som vás informovať o organizácii posledného dňa školského roka (utorok 30.06.2026).

            V tento deň začne ukončenie školského roka o 9:00 hod. a končí o 11:00 hod. len v prítomnosti žiakov! Obed nebude zabezpečený a ani prevádzka školského klubu detí (družina). 

            Veríme, že si s deťmi urobíte pekný slávnostný deň a spoločne oslávite koniec školského roka!

             

            Mgr. Frederika Bieleková

            riaditeľka školy

        • Dopoludnie v Dudinciach   
          • Dopoludnie v Dudinciach  

          • V horúce piatkové dopoludnie si deti z MŠ s pani učiteľkami dopriali príjemné osvieženie v podobe zmrzliny. Spoločná návšteva zmrzlinárne priniesla deťom veľa radosti a sladkých zážitkov. Každý si mohol vybrať svoju obľúbenú príchuť a vychutnať si chvíle strávené s kamarátmi v príjemnej atmosfére.

            Takéto spoločné aktivity prispievajú k budovaniu priateľských vzťahov, rozvíjajú sociálne zručnosti detí a zároveň vytvárajú krásne spomienky na dni strávené v materskej škole.

        • Účelové cvičenie - Preži sám v prírode
          • Účelové cvičenie - Preži sám v prírode

          • V dňoch 25. 6. a 26. 6. 2026 žiaci 5. – 9. ročníka absolvovali účelové cvičenie – Ochrana človeka a prírody pod vedením pedagógov. Účelové cvičenie bolo zamerané na rozšírenie a upevnenie vedomostí žiakov vo vzťahu k ochrane prírody, zopakovať si vedomosti z poskytovania prvej pomoci pri poraneniach a iných príčinách náhlej poruchy zdravia. Získali teoretické informácie aj praktické zručnosti potrebné k prežitiu vo voľnej prírode. Cieľom bolo osvojiť si nevyhnutné vedomosti a návyky, ktoré sú predpokladom cieľavedomého a úspešného pobytu v teréne. Žiaci si v praxi overili načerpané informácie z teoretickej časti. Uvedomili si dôležitosť správnej voľby vybavenia, oblečenia a obuvi podľa počasia a terénu. Na obed sme sa do školy vrátili s úsmevom po dobrej prechádzke.

        • Rozlúčka s predškolákmi
          • Rozlúčka s predškolákmi

          • Vo štvrtok popoludní sme sa slávnostne rozlúčili s našimi predškolákmi krásnym programom, ktorým potešili svojich rodičov, pani učiteľky aj kamarátov. Spoločne sme si zaspomínali na chvíle strávené v škôlke, ocenili sme úspechy našich budúcich prvákov a popriali im veľa šťastia, odvahy na ich ďalšej ceste za poznaním.

            Ďakujeme rodičom za spoluprácu a dôveru počas rokov strávených v našej materskej škole. Našim predškolákom prajeme krásne prázdniny, veľa nových zážitkov a úspešný vstup do školských lavíc.

        • Rozlúčka s deviatakmi
          • Rozlúčka s deviatakmi

          • Dňa 24. júna sme sa slávnostne rozlúčili s našimi deviatakmi, ktorí sa od septembra stanú stredoškolákmi. Nechýbali príhovory, poďakovania učiteľom, nepedagogickým zamestnancom a rodičom, pasovanie za absolventov ani drobná spomienka od pani riaditeľky.

            Súčasťou programu bolo aj korunovanie ôsmakov, odovzdanie malých darčekov učiteľom a premietanie spomienkového videa. Celé podujatie sme zakončili spoločnou zábavou so všetkými žiakmi.

            Našim deviatakom prajeme veľa úspechov na ich ďalšej ceste!

        • Športový deň
          • Športový deň

          • Dnes sa na našej škole uskutočnil Športový deň, ktorý sa niesol v duchu motta „Jeden tím, jeden cieľ“.

            Tento deň bol výnimočný tým, že išlo o spoločnú akciu celej našej školskej komunity – do športovania sa s obrovským nadšením zapojila aj materská škola, ktorej detičky súťažili a posúvali svoje hranice.

            Cieľom podujatia bolo podporiť zdravý životný štýl, rozvíjať tímovú spoluprácu a posilňovať vzťahy medzi žiakmi. Počas dopoludnia si všetci od tých najmenších škôlkarov až po najstarších deviatakov zmerali sily v rôznych športových disciplínach a súťažiach. V nich mohli preukázať nielen svoju rýchlosť, obratnosť a vytrvalosť, ale aj schopnosť spolupracovať a povzbudzovať svojich spolužiakov.

            Nechýbala dobrá nálada, športové nasadenie a duch fair play. Zároveň sa uskutočnil 1. ročník turnaja vo futbale mladších a starších žiakov o putovný pohár.

            Všetkým účastníkom – od našich úžasných škôlkarov až po žiakov základnej školy – patrí veľké poďakovanie za ich aktívny prístup, disciplínu a skvelého športového ducha!

        • Výlet do Piešťan
          • Výlet do Piešťan

          • Dňa 22.6.2026 sme sa zúčastnili školského výletu do Piešťan. Našou prvou zastávkou bol EkoPark, kde sme mali možnosť vidieť množstvo zaujímavých zvierat z rôznych kútov sveta. Medzi nimi boli napríklad zebry, surikaty, lemury, plameniaky, tapír, tučniaky, lamy, kozičky či papagáje. EkoPark je kontaktná ZOO, preto sme niektoré zvieratá mohli pohladkať a nakŕmiť, čo bol pre nás nezabudnuteľný zážitok. V areáli sa nachádza viac ako 100 druhov zvierat a mnohé z nich sme mohli pozorovať z bezprostrednej blízkosti.

            Veľkú radosť nám urobilo aj detské ihrisko, kde sme sa vyšantili a užili si spoločný čas s kamarátmi.

            Po prehliadke EkoParku sme sa presunuli do nákupného centra Aupark, kde sme mali rozchod na drobné nákupy a občerstvenie. Každý si našiel niečo, čo ho potešilo.

            Domov sme sa vrátili šťastní, plní nových zážitkov a síce unavení, ale veľmi spokojní. Na tento výlet budeme ešte dlho spomínať.

        • Zábavné dopoludnie
          • Zábavné dopoludnie

          • Pre žiakov, ktorí sa nezúčastnili koncoročného výletu, bolo pripravené zábavné dopoludnie plné súťaží, hier a rôznorodých aktivít. Počas celého dopoludnia si mohli vyskúšať športové disciplíny, logické úlohy aj tvorivé činnosti, pri ktorých preukázali svoju šikovnosť, kreativitu a tímového ducha. Nechýbali veselé súťaže, zaujímavé výzvy ani chvíle plné smiechu a dobrej nálady. Všetci sa aktívne zapájali, navzájom sa povzbudzovali a spoločne vytvorili príjemnú atmosféru. Dopoludnie sa nieslo v duchu priateľstva, spolupráce a radosti. Aj títo žiaci si tak odniesli množstvo pekných zážitkov a spomienok, ktoré im spríjemnili záver školského roka.

        • Spoločne pri Svätojánskej vatre
          • Spoločne pri Svätojánskej vatre

          • Včera sa žiaci 1. – 4. ročníka spolu s deťmi z materskej školy zúčastnili krásneho podujatia Svätojánska vatra, ktoré zorganizoval Dobrovoľný hasičský zbor Demandice. Svojím vystúpením potešili všetkých prítomných a prispeli k príjemnej atmosfére plnej tradícií, spevu, radosti a spoločných zážitkov. Za svoj program si vyslúžili veľký potlesk a ako poďakovanie dostali sladkú odmenu, ktorá im vyčarila úsmev na tvári.

            Ďakujeme organizátorom za pozvanie a za krásne podujatie, ktoré opäť spojilo deti, rodičov, školu, škôlku i celú obec. Veríme, že na tento príjemný letný večer budú všetci dlho spomínať.

        • ŠKD praje úžasný Deň otcov!
          • ŠKD praje úžasný Deň otcov!

          • Milý otecko, dnes je Tvoj deň,
            ďakujem Ti za každý úsmev i sen.
            Za silu, čo dávaš, keď treba ísť ďalej,
            za lásku a oporu v chvíli malej i veľkej.

             

            Prajem Ti zdravie, šťastie a veľa radosti,
            nech Ťa sprevádzajú len pekné starosti.
            Ďakujem, že si tu vždy pre mňa bol,
            si ten najlepší otecko pod slnkom. ❤️

        • Hudba, hity a dôležité posolstvo: Výchovný koncert „Doba závislá“
          • Hudba, hity a dôležité posolstvo: Výchovný koncert „Doba závislá“

          • Pri príležitosti Medzinárodného dňa hudby, ktorý oslavujeme 21. júna, sme pre našich žiakov pripravili výnimočné dopoludnie. Do školy k nám zavítali hudobníci s programom „Doba závislá“. Tento výchovný koncert však nebol len o spievaní – niesol v sebe silný a veľmi aktuálny odkaz. Atmosféra bola plná energie, no medzi jednotlivými pesničkami nastal čas na vážnejšie, no nesmierne dôležité témy. Umelci s našimi žiakmi hovorili otvorene a priamo o nástrahách, ktoré na nich v dnešnej dobe číhajú na každom kroku. Dnešný hudobno-vzdelávací program originálnym spôsobom spojil umenie s prevenciou a vzdelávaním.

            Ďakujeme hudobníkom za skvelý zážitok a za to, že našim žiakom nastavili zrkadlo modernej doby tou najlepšou možnou formou – cez hudbu. Veríme, že si z tohto dňa odniesli nielen skvelú náladu, ale aj podnety na zamyslenie.

        • Návšteva kostola na hodine NBV
          • Návšteva kostola na hodine NBV

          • Žiaci 1. až 4. ročníka sa vybrali počas hodiny náboženskej výchovy na vychádzku do farského kostola. Oboznámili sa s jeho vnútorným usporiadaním, významom jednotlivých častí a dozvedeli sa zaujímavosti o živote vo farskom spoločenstve. V príjemnej atmosfére si prehĺbili svoje vedomosti získané na hodinách NBV. Návšteva bola pre žiakov zaujímavým a poučným zážitkom.

        • Skvelý úspech vo Veľkej mliečnej súťaži!
          • Skvelý úspech vo Veľkej mliečnej súťaži!

          • S radosťou sa chceme podeliť o skvelú novinku! Naša škola sa už druhý rok zapojila do Veľkej mliečnej súťaže od Tami a aj tentoraz sa na nás usmialo šťastie.

            Naša šikovná žiačka Laura Dobisová z 8.A triedy v súťaži zabodovala a získala krásnu cenu – štýlové bezdrôtové slúchadlá! 🎧 Výhre sa veľmi tešíme a veríme, že jej urobí veľkú radosť nielen pri počúvaní obľúbenej hudby.

            Výherkyni srdečne blahoželáme, ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy a všetkým ostatným žiakom prajeme veľa chuti do ďalších súťaží! 🎉

        • Piknik v ŠKD
          • Piknik v ŠKD

          • Dnes sme v ŠKD prežili krásne popoludnie na pikniku vonku pod stromom. Deti si pochutnali na občerstvení a osviežili sa domácimi limonádami, ktoré si samy pripravili. Nechýbali ani obľúbené spoločenské hry, pri ktorých sa všetci dobre zabavili. V horúcom počasí potešili deti aj chutné nanuky. O veselú atmosféru sa postarala hudba, pri ktorej si deti s radosťou zatancovali.

            Spoločne sme si užili príjemný čas plný smiechu, pohybu a dobrej nálady.

        • Ukážka výcviku psov v MŠ   
          • Ukážka výcviku psov v MŠ  

          • V našej materskej škole sme privítali milých štvornohých návštevníkov. Deti sa  dozvedeli veľa zaujímavostí o starostlivosti o psíkov, ich výcviku a bezpečnom správaní sa v ich blízkosti. Psíky predviedli svoje schopnosti a poslušnosť, čo deti sledovali s veľkým nadšením. Mali možnosť pohladkať  ich a naučiť sa, ako bezpečne pristupovať k zvieratám.

            Pani Kosikovej a jej kolegom ďakujeme za krásny zážitok, ktorý deťom priniesol nielen radosť, ale aj nové poznatky. 

        • Človek a príroda - cesta za poznaním
          • Človek a príroda - cesta za poznaním

          • Žiaci 1. A sa na predmete Človek a príroda učia v súlade s princípmi nového kurikula, ktoré podporuje aktívne učenie, samostatné objavovanie a rozvoj kritického myslenia. Prostredníctvom bádania, pozorovania a tvorivých aktivít objavovali svet rastlín a prírody okolo seba. Svoje poznatky spracovali do krásnych lapbookov o rastlinách, ktoré si sami vytvorili.

            Počas vyučovania často využívali aj pobyt vonku, kde pozorovali prírodu priamo v jej prirodzenom prostredí. Nechýbali ani zaujímavé pokusy a experimenty, vďaka ktorým si nové vedomosti overovali vlastnou skúsenosťou. Takéto vyučovanie podporuje rozvoj prírodovednej gramotnosti, komunikačných zručností, spolupráce, tvorivosti a zodpovednosti za vlastné učenie. Žiaci sa tak stávajú aktívnymi objaviteľmi sveta okolo seba a učia sa prepájať získané poznatky s každodenným životom.