• Štvrté projektové stretnutie Switch Point

• Prázdniny sa pre našich dvoch žiakov, Simonku Višky a Frederika Fülöpa, začali trochu netradične. Krátko po tom, ako si prevzali vysvedčenie, sa 1.-3. 7. 2023 zúčastnili  pracovného stretnutia projektu Switch Point - Bod rozbehu s názvom "Mladý líder". Dvanásti zástupcovia školských parlamentov zo šiestich partnerských škôl sa spoločne pod vedením odborníkov venovali sebarozvoju, zlepšovaniu svojich komunikačných a organizačných zručností a naučili sa ako pracovať v tíme. Veríme, že si víkend s priateľmi užili a svoje nové poznatky a skúsenosti uplatnia vo svojej práci pre náš školský parlament.

• Radosť z našej školy

• Ku koncu školského roka nás navštívil náš bývalý žiak, Matúš Frenko, aktuálne študujúci na Strednej odbornej škole v Žarnovici. Srdečne sme ho privítali a zároveň zagratulovali k jeho oceneniu v súťaži Cineama, ktoré získal so svojim kolektívom s ich krátkym filmom "Hlasy". Je to výsledok jeho tvorivej práce, ktorá ho nesmierne baví a napĺňa. Našu školu opustil pred dvoma rokmi a preto sme ho požiadali, aby nám spracoval jeho dojmy, pocity a zmeny v našej škole v krátkom videu v spolupráci so žiakmi 1.-4.  ročníka.

Ďakujeme a prajeme Matúšovi, aby ho tvorivosť na jeho ceste životom sprevádzala čo najdlhšie!