• Školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

• Nadšenci prednesu poézie a prózy z radov našich žiakov sa stretli 6. februára 2024, aby si porovnali svoje sily. Žiaci ukázali svoj talent i nadšenie pre literatúru. Všetkým zúčastneným patrí veľká pochvala za to, že sa zodpovedne pripravovali. Odmenu v podobe diplomu a vecné ceny si za najlepšie výkony odniesli:

I. kategória – poézia:  1. miesto – Matias Kolík                 próza:    1. miesto – Tamara Benková

2. miesto – Jakub Pavlík                              2. miesto – Sebastián Pavlík

3. miesto – Tomáš Pásztor                           3. miesto – Adam Kajas

II. kategória – poézia:     2. miesto – Samuel Novák           próza: 2. miesto – Matteo Steinsdorfer

III. kategória – poézia:   1. miesto – Frederik Fülöp

Blahoželáme!

• PRAVDA O DROGÁCH

• V tomto školskom roku pokračujeme v sérii prednášok PRAVDA O DROGÁCH, ktorých cieľom je odovzdať žiakom základných a stredných škôl na Slovensku úplné a správne informácie o tom, ako drogy ovplyvňujú fungovanie tela a mysle človeka. Našou snahou je zabezpečiť, aby týmto informáciám porozumeli, vedeli s nimi pracovať a mali šancu vybrať si svoju vlastnú cestu k tomu, ako byť v živote naozaj šťastní.

• Adventný predaj

• Dňa 12. decembra 2023 sa našou školou niesla vôňa Vianoc. Predvianočnú atmosféru dopĺňali aj malé vianočné trhy. Trhy podporili naše šikovné mamičky s nádherne vyrobenými vianočnými ozdobami. Aj vďaka nim sme mohli zakúpiť nové podložky k robotom Photonom. Je to nesmierna radosť, keďže každá trieda v 1.-4. ročníku už teraz bude mať svojho malého robota vždy poruke. Túto radosť sme urobili aj MŠ a jedna sada poputuje priamo k nim.

Ďakujeme všetkým, ktorí svojou trochou prispeli k dobrej a tvorivej myšlienke!

• Karneval

• Fašiangy sú časom radosti a veselosti. Aj naša škola ožila posledný januárový deň hudbou a tancom. Žiaci sa prezliekli do rôznych karnevalových masiek a kostýmov a premenili sa na postavy z rozprávok a filmov, zvieratká a rôzne masky od výmyslu sveta. Tohtoročný karneval bol výnimočný tým, že sme si karnevalové masky užívali už od rána aj na vyučovaní. Po obede sme sa presunuli do ŠKD, kde na nás čakala zábava, tanec a súťaže. Porota mala veľmi ťažkú úlohu prideliť prvé tri víťazné miesta, keďže všetky masky boli krásne a jedinečné. Svoju úlohu zohrávalo aj to, kto si na výrobe svojej masky dal viac námahy, ako sa vedel odprezentovať, a ako sa zapájal do súťaží. Pomedzi malé prestávky sme mali možnosť sa občerstviť na tradičných fašiangových šiškách a iných dobrotách. Každá maska si odniesla malú výhru, ktorú si sama vybrala. Na záver nás všetkých čakalo prekvapenie v podobe cukrovej vaty. Naj masky tohtoročného karnevalu boli: 1. Tamarka Benková – šalát 2. Katka Pazúrová- mačka 3. Matias Kolík- Dracula Gratulujeme!

Ďakujeme pani uč. Smikalovej za šišky, pani kuchárkam za čaj a obecnému úradu za požičanie stroja na výrobu cukrovej vaty.