Milé mamičky, staré mamy!
Nech vám tento deň
prinesie toľko šťastia
a radosti,
koľko lásky Vy samy rozdávate
svojim najbližším po celý čas.
Žiaci ZŠ s MŠ v Demandiciach prajú krásny Deň matiek.
Milé mamičky, staré mamy!
Nech vám tento deň
prinesie toľko šťastia
a radosti,
koľko lásky Vy samy rozdávate
svojim najbližším po celý čas.
Žiaci ZŠ s MŠ v Demandiciach prajú krásny Deň matiek.
Zelené nápady pre našu planétu - odpad, to chce nápad
Našou ústrednou environmentálnou myšlienkou sa stala myšlienka
„Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáci,
potápať ako ryby.
Zostáva len jediné.
Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.“
George Bernard Shaw
Dňa 9.apríla – 10.apríla 2014 Základná škola s materskou školou zorganizovala prezentáciu environmentálnej výchovy na škole s názvom Zelené nápady pre modrú planétu - Odpad, to chce nápad! Zároveň to boli aj dni otvorených dverí projektu MRK. Bol to deň otvorených dverí pre všetkých občanov, kde škola vytvorila priestor pre prezentáciu nápadov, námetov prác detí z odpadového materiálu. Dominoval novinový papier, použitý kancelársky papier, zlaté stránky, plastové fľaše, kartónový papier, obaly z vajíčok, použité cédečka, plastové vrchnáčiky, ale aj plastové vrecká, tašky, korkové zátky, hliníkové kahančeky, ale aj plastové vedierka. Všetko to, čo by už dávno bolo v separovanom odpade, ale prácou detí za pomoci pedagógov v záujmových krúžkoch tieto veci dostali novú podobu a stali sa ozdobou, obrazom, bižutériou či novým doplnkom exteriéru, interiéru školy, či domácnosti.
Program bol prekvapením, takže aj pozvánky sa niesli v duchu jednoduchého pozvania, bez rozpísania programu. Celú prezentáciu moderovali žiaci našej školy, ako moderátorky sa predstavili žiačky Jarka Grausová a Mariana Bandová, ktoré boli oblečené do šiat ušitých z novinového papiera, krepového papiera a igelitu. Moderátorský text si dievčatá samostatne vypracovali a celý program krásne sprevádzali. Vzácni hostia, ktorí prijali naše pozvanie a to Ing. Iveta Trévaiová – ŠŠI, starostovia obcí Bory, Demandice – p. Ladislav Szúdy, Ing. Attila Kürthy, p. riaditeľka a zástupkyňa ZŠ E.B.Lukáča - PaedDr. Beata Bazalová, Mgr. Miloslava Grošaftová, Mgr. Mária Solčanská – v rámci projektu MRK, Mgr. Martina Siheľská – regionálny koordinátor projektových aktivít, Mgr. Petra Lužinská -regionálny manažér monitorovania projektu MRK,Dr.Jozef Hlásnik predseda Slovenského poľovníckeho zväzu v Leviciach s manželkou a rodičia mali možnosť vidieť módnu prehliadku detí z odpadového materiálu, ktorá vyvolala obdiv a uznanie. Od nádherných plesových šiat až po praktické vychádzkové oblečenie bolo dielom detí a rodičov. Žiačka 9. ročníka Veronika Frenková prezentovala stav ochrany životného prostredia na Slovensku a názory žiakov 9.ročníka. Kvíz, do ktorého sa zapojili naši hostia sa niesol v znamení narábania s odpadom, jeho likvidáciou a overovania základných teoretických vedomostí, ktoré by mal každý človek zvládať. Úspešnosť bola vynikajúca, takže je len na nás, ako sa s problémom odpadu vysporiadame a čo pre to urobíme. Škola svojimi tvorivými dielňami ukázala, že existuje veľa možností, najmä v rámci záujmovej činnosti detí a celodenného výchovného systému tvorivo pristupovať aj k takému materiálu, ktorý už považujeme za druhotný alebo nepotrebný. Kreativita našich detí sa prejavila aj v ich vlastnej tvorbe, kde ústrednou myšlienkou sa stal odpad, predstavili sa básňami, zložili slová na pieseň, ktorá sa stala akousi hymnou dňa a moderným tancom s PET fľašami ukázali protest voči nesprávnemu zaobchádzaniu s odpadom a za ochranu našej planéty Zeme a života na nej.
Keď mám peknú knihu v ruke
- hoci neveľkú -
je to, akoby som stretla
dobrú priateľku.
Kadečo mi vyrozpráva,
čo ja nepoznám,
zavedie ma do ďaleka,
hore ku hviezdam.
Keď mi večer začne sníček
lietať pri líci,
ja zaspávam v postieľočke,
knižka v knižnici.
Knihy. Pre niektorých neoddeliteľná súčasť povinného čítania a učenia sa, pre iných, aj čas oddychu. Aké knihy máš rád? Niekto knihy veršov, iní obrázkové knihy o zvieratkách, rozprávk, bájky, povesti. Knihy o prírode, či príbehy zo života, knihy zo sveta vedy a techniky, cestopisy a životopisy, dobrodružné knihy, atlasy či encyklopédie.
Pri pátraní, prečo sa marec už roky pripomína ako mesiac knih, sme sa dopracovali k známej a zaujímavej postave slovenskej históre - Martin Hrebenda Hačavský. Tento legendárny šíriteľ slovenskej knihy sa narodil aj zomrel v marci. Hoci bol slepý, natoľko miloval knihy, že sa mu stali osudom. Rozširovaním obľúbených kalendárov, šlabikárov, mluvníc a kníh medzi slovenským ľudom sa zaslúžil, že aj nevzdelaní a chudobní ľudia spoznávali knižnú kultúru a získavali prehľad o verejnom dianí. Svoju súkromnú zbierku kníh daroval Matici slovenskej a prvému slovenskému Gymnáziu v Revúcej.
Marec - mesiac knihy bol prvýkrát vyhlásený v roku 1955 ako snaha o udržanie a podporenie trvalého záujmu o knihy. Dnes už úlohu Mateja Hrebendu plnia knižnice, ktoré sprístupňujú svoje knižné fondy čitateľom po celý rok.
Ako sa robí kniha?
Kniha prosí:
OZNÁMENIE
Základná škola s materskou školou, Demandice oznamuje širokej verejnosti, že zápis detí do materskej školy na školský rok 2014 / 2015 sa uskutoční
od 1.03.2014 do 31.03.2014
Žiadosti na prijímanie dieťaťa do materskej školy môžete prevziať u zástupkyni riaditeľky ZŠ s MŠ v budove materskej školy denne od 10,30 hod. – do 12,00 hod.
Podľa zákona MŠ SR č.245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov , a podľa Vyhlášky č. 306/2008 Z. z. MŠ SR o materskej škole v znení neskorších predpisov na prijímanie detí do materskej školy sú stanovené nasledovné kritéria:
Na zápis prineste so sebou :
Pri posúdení žiadostí budeme postupovať podľa ustanovených kritérií a spravidla po 30 pracovných dní môže riaditeľ ZŠ s MŠ vydať rozhodnutie o prijatí, alebo neprijatí dieťaťa do materskej školy.
ČO MATERSKÁ ŠKOLA PONÚKA?
Ak si práve predškolák,
príď sa pozrieť medzi nás.
Dnes je v škole veľký zhon,
zapisujeme prvákov.
Základná škola s materskou školou, Demandice 131
Vás srdečne pozýva na zápis do 1.ročníka dňa 17.januára 2014 od 13-tej do 17-tej hodiny v budove základnej školy(2.A trieda, 1. poschodie).
K zápisu príde dieťa so zákonným zástupcom.
Prineste si občiansky preukaz a rodný list dieťaťa.
Tešíme sa na Vás!
Milí rodičia, starí rodičia, priatelia!
Srdečne Vás pozývame na vianočný program detí Materskej a Základnej školy Demandice.
„Snehová kráľovná“
22.12.2013 o 14:00
Kultúrny dom
Demandice
Vstupné: 1,5 €
Príďte si s nami oddýchnuť a odreagovať sa. Pripravili sme pre Vás popoludnie plné zábavy.
Tešíme sa na Vás!
Blíži sa čas Vianoc, na ktoré sa všetci veľmi tešíme, ale aj pripravujeme. Malá ukážka tvorivej práce detí a pedagógov na tradičné vianočné trhy. Vianočné trhy budú 6.decembra 2013, kedy celá dedina privíta Mikuláša , zohreje sa pri horúcom čajíku a vianočných dobrotách. Tešíme sa na stretnutie v pravej predvianočnej atmosfére.
Dňa 11.11.2013 školský klub detí strávil popoludnie v materskej škole. Žiaci zo ŠKD predstavili deťom materskej školy dve divadielka: Medovníková chalúpka a Tri prasiatka. Potom si všetci spoločne zatancovali. Ježibaba pohostila všetkých prítomných sladkými perníčkami. Všetci sa cítili veľmi príjemne a skvelo sa zabavili.
V rámci týždňa boja proti drogám sa 15. novembra uskutočnila odborná prednáška pod vedením kpt. Ing. Petra Poláka z okresného riaditeľstva PZ v Leviciach. Prednášky sa zúčastnili žiaci piateho až deviateho ročníka. Prednáška spojená s besedou bola zameraná na všeobecné informácie o polícii Slovenskej republiky, prevenciu ako základ boja proti drogám.
Pre tých menších bola pripravená aktivita „Pravdy a nepravdy“ o škodlivosti fajčenia.
Ich úlohou bolo odhadnúť jednotlivé fakty o fajčení, či je to pravda alebo nie. Svoje odhady si overili spoločne s triednymi pani učiteľkami.
Žiaci potrebujú poznať pravdu o škodlivých účinkoch drog skôr, ako s drogami prídu do styku. Skôr ako dostanú o drogách nepravdivé informácie od drogových dílerov alebo od svojich „kamarátov.“
„Neriešte každý problém drogami!“
Národná agentúra spracovala Vašu záverečnú správu predloženú k projektu Comenius Školské partnerstvá 11112 1589 a na adresu Vašej školy zasiela list o vyúčtovaní zmluvy o finančnom príspevku a na účet školy doplatok grantu.
Celkovo hodnotíme Vašu správu ako veľmi dobrú s návrhom na označenie partnerstva ako príklad dobrej praxe.
Oceňujeme výborne spracovanú tému partnerstva a jeho výsledné produkty. Rovnako kladne hodnotíme aj zapojenie veľkého počtu žiakov do projektových aktivít i do mobilít, z ktorých boli vypracované dobré správy (dokonca aj v pracovnom jazyku), ktoré nám spolu so záverečnou správou poskytli komplexnejší pohľad na realizáciu projektu a jeho prínos.
Prajeme Vám veľa ďalších úspechov a veríme, že budete mať možnosť zapojiť sa aj do nového Programu, ktorý bude nástupcom Programu celoživotného vzdelávania v následnom období 2014 - 2020. Jeho štruktúra by už čoskoro mala byť schválená, preto sledujte prosím webovú stránku Národnej agentúry, kde budú tieto informácie zverejnené.
S pozdravom,
Naďa Cisárová
Konzultant, Comenius
Národná agentúra Programu celoživotného vzdelávania | National Agency for Lifelong Learning Programme
SAAMS - Slovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácu |
SAAIC - Slovak Academic Association for International Cooperation
SK-811 03 Bratislava | Svoradova 1 | T +421 2 20922201, -14 | F +421 2 20922209
Mottom tohtoročného podujatia medzinárodného dňa školských knižníc bola Brána do života. Pre každého je bránou do života niečo iné, či už samotné narodenie alebo maturita. Podľa nás je brána do života škola, preto sa tento ročník medzinárodného dňa školských knižníc niesol pod heslom „Škola - brána do života.“
Cieľom podujatia bolo predstaviť školu a knihu ako nositeľky vedomostí, informácii, ktoré pripravia na život. Predstavili sme si pod tým predovšetkým vedomosti a zručnosti, ktoré nás škola i vďaka knihe naučí pre budúce povolanie, pripraví nás do života. Len vďaka nej sme vyzbrojení všetkými vedomosťami, ona nám cez knihu dáva množstvo informácii, ktoré na svoj ďalší život a povolanie potrebujeme. Týmto dňom sme preto chceli vzdať akýsi hold samotnej škole plnej kníh a vedomostí, ktorá je bránou do života. Vo všetkých ročníkoch sme túto tému poňali cez rozmanité aktivity z oblasti povolania. Na záver sme pre žiakov pripravili krátku besedu s pánom starostom. Spôsob akým im opísal svoje povolanie, jeho nástrahy i kladné pocity z lietania bol pre deti veľkým zážitkom. Toto podujatie poukázalo na dôležitosť knihy ako na zdroj informácii a školu ako na vstupnú bránu do budúceho života, ktorá musí byť stále otvorená novým myšlienkam, nápadom, novým informáciám, s ktorými v škole neustále pracujeme.
Tento deň sa oslavuje od roku 1872. Slovensko patrí medzi najlesnatejšie krajiny v Európe a pýši sa tak až 41 % -nou zalesnenosťou. Stromy produkujú kyslík, plnia funkciu filtra prečisťujúceho vzduch, zmierňujú teplotné extrémy, zvlhčujú vzduch, podieľajú sa na vzhľade krajiny. Cieľom tohto dňa je podporiť záujem verejnosti o lesnícku problematiku, sprostredkovať jej históriu i súčasnosť, poslanie, význam a nenahraditeľnosť. Zámerom je, aby si ľudia uvedomili estetickú, psychologickú a hospodársku hodnotu stromov a podporili tak tento deň zasadením nového.
Tento deň je venovaný prírode, preto sa snažíme všetci upozorniť na nepriaznivé dopady ľudskej činnosti na životné prostredie. Kvalitu a ochranu prostredia sme podporili aj výsadbou okrasných drevín pri našej škole, kde sa pohybuje predovšetkým množstvo detí.
Treba upozorňovať na to, čo všetko ľudia dokážu urobiť s prostredím, v ktorom žijú. Na jednej strane je to ochrana, zveľaďovanie prírody a na druhej deštrukčná činnosť, hromadenie odpadu a podobne.
Význam lesov pre človeka je nenahraditeľný, preto si zaslúžia našu ochranu.
Tento deň sme venovali výsadbe stromčekov. Každá trieda so svojou triednou pani učiteľkou zasadila jeden strom. Všetky stromy boli označené názvom daného stromu a taktiež aj triedou. Úlohou žiakov bolo správne zasadiť strom, aby sa potom mohli oň starať aj v budúcnosti.
Spravili sme dobrý skutok pre životné prostredie.
Milé naše babičky, dedkovia, rodičia, vážená pani riaditeľka a pani učiteľky.
V živote človeka sú chvíle, keď začne uvažovať o svojom živote a hodnotiť svoju životnú cestu. Na tvári sa strieda úsmev so slzami. Veď boli radosti a boli aj smútky. Dnes mi, vážení prítomní, pripadla milá úloha pozdraviť vás pri príležitosti Mesiaca úcty k starším.
Skláňame sa v úcte pred rokmi, ktoré ste naplnili činmi pre blaho nás všetkých. Ľudský život predstavuje veľkú knihu, zložitý jedinečný román. Bezstarostné detstvo, aj keď nemuselo byť bohaté a žičlivé, predsa len bolo krásne. To vystriedalo detstvo vašich detí. Úzkosť a trápenia z detskej slzičky a v srdci ešte dodnes teplo a odovzdanosť detskej dlane, v očiach úsmev detských pier. V mysli sa roja spomienky – na všetko. Predovšetkým na chvíle pohody. Na to, že ten huncút má už svoje vlastné deti a vnúčatá, ktoré oplácajú aj za rodičov lásku svojim starým a prastarým rodičom. Minú sa roky. Uprostred starostí i radostí. V životnej aktivite človeka. Až jedného dňa je tu staroba. Ani sa nenazdáme ako, jednoducho je tu.
Dnešná oslava vášho života je hudbou, ktorá zaznieva a vyžaduje obdiv a úctu. S radosťou a potešením sme v Mesiaci úcty k starším pre vás pripravili dnešnú malú slávnosť. Prajem vám, aby ste sa medzi nami dobre cítili a aby vám na túto slávnostnú chvíľu ostali pekné spomienky!
Mesiac október je vyhlásený za Mesiac úcty k starším. Október – mesiac, pre ktorý je príznačné zafarbenie prírody do najkrajšieho šatu plného farieb, posledných teplých lúčov slniečka a postupnej prípravy na zimu. Október – mesiac, kedy nielen staršia generácia s väčším záujmom či pozornosťou vníma vlastný vek a obhliada sa v spomienkach do zapísaných stránok knihy života, ale aj mladšia generácia, a obzvlášť tie najmladšie ročníky, si väčšmi uvedomujú opodstatnenosť a pevné miesto, ktoré v ich živote nepopierateľne a zaslúžene patrí starým či prastarým rodičom. Úcta k človeku je veľmi dôležitá, a nielen v tomto mesiaci. Je prejavom slušnosti človeka a mala by byť súčasťou každého z nás.
V rámci Mesiaca úcty k starším pripravil Obecný úrad posedenie pre seniorov, do ktorého sa svojím kultúrnym programom zapojila aj naša Základná škola a materskou školou. Dúfame, že sa im náš program páčil a že im na túto slávnostnú chvíľu ostali len pekné spomienky!
Materská škola: Základná škola:
Dňa 16.10.2013 sa v rámci Svetového týždňa zdravej výživy uskutočnilo podujatie „Zumbou proti obezite“.
Cieľom kampane bolo zamerať sa na prevenciu nadváhy a obezity populácie, zvýšenie povedomia o rozsahu a povahe zdravotných problémov spôsobených nadváhou a obezitou. Aktivita začala prebiehať po 2. Vyučovacej hodine cez veľkú prestávku. Žiaci sa zhromaždili na 2. poschodí, kde si zatancovali zumbu pod vedením Mgr. Lenky Páleníkovej. Pre žiakov bolo pripravené aj malé prekvapenie v podobe nácviku jednotlivých zumba krokov v malej telocvični so slečnou Lenkou. Každá trieda si zacvičila krátku choreografiu, ktorú sme si počas 6. hodiny všetci spolu s radosťou zatancovali. Po nácviku mali žiaci možnosť sa zdravo občerstviť čerstvými a šťavnatými jabĺčkami.
Žiakom sa tento neobyčajný deň páčil a zo zumbou sa lúčili veľmi ťažko .
Vo štvrtok 17.10.2013 sa na našej škole v rámci Svetového týždňa zdravej výživy konala VÝSTAVA OVOCIA A ZELENINY. Žiaci súťažili o „ Najkrajšiu dekoráciu. Aj ŠKD sa zapojil do tvorby jesenných dekorácií. Zároveň sa vystavili aj výtvarné práce našich žiakov. Na škole prebiehala výtvarná súťaž s názvom „Zdravá výživa“. Všetkých žiakov, ktorí sa do súťaží zapojili, musíme pochváliť. Vytvorili krásne dekorácie a taktiež aj výkresy. Na výstavke nechýbali vyrezávané tekvice, košíky s ovocím a zeleninou, psík z kapusty, papagáj z exotického ovocia, ježko s pichliačmi, vtáčiky z jabĺk, húseničky z gaštanov a mnohé iné. Všetky dekorácie boli krásne a originálne. Súťaž sme vyhodnotili v piatok a naši žiaci skončili nasledovne:
Súťaž o „ Najkrajšiu dekoráciu“:
1. miesto – Račák Sebastián, 2.A
2. miesto – Régi Jakub, 1.A
3. miesto – Ďurčíková Simona, 3.A
Súťaž o najkrajší výkres s témou „ Zdravá výživa“:
1. miesto – Mirga Stanislav, 5.A
2. miesto – Kovalíčková Ľubica, 4.A
3. miesto – Kajasová Olívia, 2.A
Všetci boli ocenení krásnymi darčekmi, ktoré si naozaj zaslúžili. Výstavka a súťaže mali veľký úspech, takže sa na ne tešíme aj v budúcom školskom roku. Už teraz môžete rozmýšľať, čo vytvoríte nabudúce.
Víťazom srdečne blahoželáme !
Piatok 18.10.2013 naša škola opäť prekvapila. Pripravili sme Ochutnávku zeleninových a ovocných šalátov. Rodičia, žiaci aj pani učiteľky pripravili pestré misy zdravých ovocných a zeleninových šalátov. Na stoloch nechýbali ani zdravé ovocné koláče. Všetci sme sa presvedčili o tom, že zdravá strava môže byť aj chutná. Všetkých musíme za recepty pochváliť, a ďakujeme hlavne rodičom, za ich spoluprácu. Tešíme sa na ďalšiu ochutnávku. A nezabudnite: V zdravom tele, zdravý duch. Nezabudnite sa nielen zdravo stravovať, ale taktiež sa venujte pohybu.
15. októbra sa po celom svete oslavuje Svetový deň umývania rúk. Tento deň sa prvýkrát oslavoval v roku 2008 a jeho zámerom je poukázať na dôležitosť umývania rúk mydlom. Celá akcia má upozorniť na základné hygienické návyky, ktoré sú jedným z najefektívnejších spôsobov, ako predchádzať šíreniu prenosných chorôb.
Aj naši žiaci a pani učiteľky venovali tento deň jednoduchým krokom pri umývaní a sušení rúk, pripomenuli si , kedy je potrebné ruky umývať a nakoniec si zahrali didaktické hry. Prvá hra mala názov Podaj bacila ďalej. V tejto hre žiaci vytvorili kruh a podávali si natreté ruky trblietkami , aby zistili ako sa bacily šíria. Potom nasledovala hra Poďme sa umyť. Pani učiteľky si so žiakmi zopakovali umývanie rúk krok po kroku. Žiaci si najprv ruky poriadne opláchli vodou, vytvorili pomocou mydla bohatú penu, následne penu umyli a nakoniec si ruky vysušili uterákmi. Nasledovala Hra na schovávačku. Žiaci mali hádať, kde sa v triede nachádza najviac baktérií a na dané miesto sa potom mali schovať. Schovávali sa na rôznych miestach, napríklad pod umývadlom, pri odpadovom koši, na koberci,...Ich úlohou bolo nielen nájsť miesto, ale aj vedieť vysvetliť, prečo sa na dané miesto schovali.
Žiakom sa Svetový deň umývania rúk páčil, bol plný zábavy a zároveň si osvojili správny spôsob umývania a sušenia rúk.
Samozrejme nesmieme zabudnúť, že sa dennodenne dotýkame kľučiek od dverí, výťahov či držiakov v autobusoch, kde môžu byť stovky baktérii od iných ľudí. Nepochybne preto je dôležitá hygiena rúk, obzvlášť vtedy, keď ste mimo domova.
Tento deň sa oslavuje od roku 1999. Iniciátorom bol Harvey Richard Ball, ktorý v roku 1963 vytvoril „smajlíka“, symbol šťastia a dobrej vôle. Tento deň je určený na dobré skutky, dobrú náladu a na pochopenie sily úsmevu, ktorý robí naše dni krajšími. Jedno známe príslovie hovorí: „Úsmev obohacuje tých, ktorým je určený bez toho, že by teba ochudobnil.“ Kedy ste sa naposledy usmiali? Prvý októbrový piatok je vyhlásený za medzinárodný deň úsmevu. Úsmev trvá chvíľku , ale spomienka naň je niekedy večná. Nikto nie je taký bohatý, aby sa bez neho obišiel a nikto nie je taký chudobný, aby ho nemohol darovať. Úsmev prináša šťastie do domu, v starostiach je oporou, je citlivým prejavom priateľstva. V únave prináša odpočinok, v znechutení a v smútku je potechou, a pre každú bolesť je prirodzeným liekom. Nemožno si ho ani kúpiť, ani požičať, ani kradnúť, pretože má hodnotu chvíle, v ktorej sa dáva. A keby si stretol niekoho, kto nemá pre teba úsmev, aj keď naň čakáš – buď veľkorysý a obdaruj ho svojím úsmevom ty. Pretože nikto tak úsmev nepotrebuje ako ten, kto ho nemá pre iných...Tento deň sme sa rozhodli spríjemniť prostredníctvom smajlíkov, ktorých si mohli žiaci prevziať na veľkej prestávke od pani učiteliek. Žiaci si ich lepili na rôzne miesta – na tričká, nohavice, dvere, tabuľu, nástenky,...alebo ho darovali niekomu, kto ho podľa nich potreboval. Každá trieda si napokon vytvorila svojho smajlíka. Nápady sme zachytili aj na fotografiách, ktoré si môžete pozrieť vo fotoalbume. Tento deň bola odvysielaná aj rozhlasová relácia, ktorá žiakov o tomto dni bližšie informovala. Medzinárodný deň úsmevu sa aj na našej škole stal zdrojom dobrej nálady.
Powered by aSc EduPage