• Erasmus + WHAT A WASTE

• Stačí urobiť niečo malé... to bolo heslo našej výzvy na zbieranie plastových vrchnáčikov. Zapojili sa do nej predovšetkým žiaci z nižších ročníkov a výsledok je obdivuhodný - podarilo sa nám vyzbierať vyše 70 kg vrchnáčikov, ktoré pomôžu niekomu, kto to potrebuje. Zároveň neskončia na skládke odpadu, kde by sa roky len tak povaľovali. Aj to je jeden z cieľov nášho projektu.

Veľká vďaka patrí všetkým žiakom, ktorí sa do výzvy zapojili a samozrejme aj ich rodičom, ktorí im pomáhali.

• Deň narcisov

• Deň narcisov sa v roku 2021 uskutoční od 7. do 20. júna 2021 opäť netradične, bez dobrovoľníkov v uliciach. My, ako základná škola sme túto kampaň každým rokom podporovali tým, že žiaci vyšli do ulíc našej obce. V tomto roku platia iné spôsoby pre dobrovoľný príspevok od občanov. Ani my, ako škola, nemôžeme mať pauzu a do 20. júna pozývame všetkých našich rodičov, priateľov a občanov obce Demandice na podporenie gesta spolupatričnosti s tými, ktorí to najviac potrebujú, zaslaním SMS na číslo 848 alebo na účet číslo SK09 0900 0000 0054 5454 5454. Aj my, žiaci a zamestnanci, vnímame narastajúce sa obavy a beznádej onkologických pacientov. Vieme, že ešte viac ako predtým potrebujú našu pomoc. Veríme, že každý, kto si prečíta našu výzvu, svojím finančným príspevkom podporí najzraniteľnejšiu skupinu nášho obyvateľstva.

eduresized_podporujem-den-narcisov-2021_(2).png